Uyarı!

Bu blogda sinema, kitap ve müzik ile ilgili yazılar bulabileceğiniz gibi; deli saçması üretimlerimizle de karşılaşabilirsiniz.

Yazarlar

3:10 to Yuma

2008/03/07


Russell Crowe ve Christian Bale başrollerdeler, yönetmen koltuğunda ise James Mangold..

İlk olarak 1957 yılında çekilmiş olan filmin büyük bölümünü özetliyor aslında üstteki kare. Filmin sonuna kadar roller değişmiyor; Dan önde, Ben Wade geride..

Yüklü miktarda soygun kazancı ve azımsanmayacak sayıda fazla isim içeren taziye defteriyle Ben Wade aranan bir suçludur. Dan Evans ise küçük oğlunun hastalığı sebebiyle Amerika'nın kurak bölgelerine yerleşmiş bir savaş gazisi.. Şansın da yardımıyla Ben Wade'in yakalanışına tanık olur, aslında onu oyalayarak yakalanmasına ön ayak olur desek daha doğru. Ben Wade'in cezasını çekeceği yere götürülebilmesi için Yuma'ya giden 3:10 trenine bindirilmesi gereklidir fakat Ben Wade'in çetesi olayı bu şekilde bırakmamaya niyetlidir. Paraya ihtiyacı olan Dan, Ben Wade'i Yuma trenine bindirecek olan gruba katılır..Dan Evans'ın hikayesi derinleştikçe Wade başka bir kişiye dönüşür.

Baştan sona iyi bir kurguya sahip oluşu ve bu tarz filmler için klasikleşmiş olan onur temasının işleniş şekli filmi gayet izlenebilir kılıyor. Halen izlememiş olanlar çok şey kaçırabilir..

0 Yorum: