Uyarı!

Bu blogda sinema, kitap ve müzik ile ilgili yazılar bulabileceğiniz gibi; deli saçması üretimlerimizle de karşılaşabilirsiniz.

Yazarlar

Breath (Soom)

2008/08/03


Kim-ki Duk yönetmen koltuğunda, hal böyle olunca beklentiler yükseliyor. Bin Jip, Shi Gan, Hwal gibi filmlerinin ardından ülkemizde Nefes adıyla gösterilen filmini de dikkatle izliyoruz. Zaman geçtikçe, diğer filmlerde hissettiklerimizin yakınına dahi gidemiyoruz bu filmde. Müziklere söyleyecek pek söz yok, kabul etmek gerekir ki Koreli yönetmenin filmlerindeki en kuvvetli noktalardan biridir müzikler lakin bu kez filmi kotarmaya yetmemiş. Ölüm cezasını bekleyen bir mahkuma aşık kadın çok daha derin bir senaryo ile anlatılabilirmiş...

Crouching Tiger, Hidden Dragon'dan tanıdığımız Chen Chang ve Kim-ki Duk filmlerinin kadrolu oyuncusu Ha Jung-woo başrollerde. Koreli yönetmenin sessiz sinema tarzı etkisini sürekli hissettiriyor. Diğer filmleri kadar tat vermese de dramın üst noktaya çıktığı sahneler de yok değil. Film ana hatlarıyla ortalamaya yaklaşıyor. Yine de ilk Kim-ki Duk filminiz olacaksa pişman olmayacaksınız izlediğinize fakat takipçisi olduğunuz yönetmenlerden biriyse ve neler yapabileceğini az çok belli etmişse beklentiler biraz yükseliyor tabi. Hoş, bir Bin Jip üzerine nasıl bir senaryo bizi tatmin edecek o da kestirilebilir değil..

3 Yorum:

7.oda dedi ki...

haftasonu istanbula gideceğim.. alayım filmi :)

' baha ' dedi ki...

Cok sey beklememek lazim :)

7.oda dedi ki...

aldım :)
izleyince yazarım mutlaka :)