Uyarı!

Bu blogda sinema, kitap ve müzik ile ilgili yazılar bulabileceğiniz gibi; deli saçması üretimlerimizle de karşılaşabilirsiniz.

Yazarlar

The Strokes'dan Geometri Dersi

2011/05/15


2011 çıkışlı The Strokes albümü Angles'dan bahsedelim bugün.

First Impressions of Earth ardından gelecek albüm, beklentileri biraz yükseltmişti işin doğrusu. Güzelim albümü pffft diye kenara atmamak için bu beklentiden uzak bir şekilde dinlemek gerekiyor. Konuşana bakın, daha farklı bir şeyler beklediğimden başlarda çok yavan bulmuştum yeni albümü. Alışılmış soundun dışında bir Strokes albümü olmuş. Özellikle Call Me Back ile "allah allah, Strokes mu yoksa Interpol albümü mü aldım" diye sorabilirsiniz kendinize. Sonraları albümü ikinci veya üçüncü kez döndürdüğünüzde yavaştan ısınıyorsunuz.

Albümde dikkati çeken bir diğer nokta da şarkıların çok çok iyi sıralanmış olması. Hani bazı gruplar hitleri önde tutar, kimileri b-sidelara güvenir. Angles öyle değil, nereden geleceği belli değil en hoşunuza giden şarkının. Şu ana dek çevremden duyduğum ve kesinlikle katıldığım fikir Machu Picchu ve Metabolism'in albümde öne çıkan şarkılar olduğu yönünde. Yine de şarkıların birbirine büyük üstünlükleri yok. Dengeli bir kayıt yapılmış diyebiliriz. İçinden tek tük şarkı çıkarıp mix yapılacak bir albüm değil, bütünüyle döndürülecek bir albüm olmuş kısacası.

Bu kadar konuşup bir link vermemek olmazdı sanıyorum ki. Aşağıda Machu Picchu'nun videosunu bulacaksınız. Pek çoğunuzun hoşuna gideceğini tahmin ediyorum...


1 Yorum:

beyenpe dedi ki...

taken for a fool bence albümün önemli parçalarından.