Uyarı!

Bu blogda sinema, kitap ve müzik ile ilgili yazılar bulabileceğiniz gibi; deli saçması üretimlerimizle de karşılaşabilirsiniz.

Yazarlar

Slash Kendi Tayfasını Topladı!

2010/07/05


Uzun zamandır Slash'in bu hareketini yazmayı planlıyordum fakat albümü iyice sindirene dek tuttum kendimi. Velvet Revolver ve elinden tuttuğu Heart'ın ardından ipleri iyiden iyiye ele almanın gerektiğini gören Slash, bir solo albüm yayınlayarak birbirinden kaliteli müzisyenleri etrafında topladı. Slash adını alan albümün her ayrı şarkısında birbirinden iyi vokaller duyuyoruz, müzikal kalite için ise söylenecek pek fazla şey yok. Şarkılardan bahsetmeye başlamadan önce albümü geniş olarak ele alalım isterseniz...

Slash, ilk solo albümünde GnR ve Velvet Revolver'da da birlikte müzik yaptığı Izzy, Duff ve eski GnR davulcusu Steven Adler ile birlikte çalıyor; vokallerde Maroon 5'ın Adam Levine'ından tutun Fergie'ye, Alice Cooper'dan Pussycat Dolls'un Nicole'una, Ozzy Osbourne'den albümün en çok öne çıkan vokalistlerinden Andrew Stockdale'e, Kid Rock'dan Iggy Pop'a kadar pek çok isim de onlara eşlik ediyor. Özellikle Fergie'nin performansının beklenmedik derecede iyi olduğunu söylemeden olmaz sanıyorum.

Albümün öne çıkan şarkılarına bakarsak; ilk single By the Sword'ü duymayanın kalmadığını tahmin ediyorum. Wolfmother vokalisti Andrew Stockdale'in vokallerini üstlendiği parçadaki hava uzun zamandır yakalanamamıştı yeni rock grupları tarafından. Onlar yapamayınca da iş yine bir eski toprağın başına düştü haliyle.

Chris Cornell vokalli Promise, Adam Levine vokalli Gotten ve Ozzy Osbourne vokalli Crucify the Dead, Watch This ve Lemmy Kilmister vokalli Doctor Alibi şu ana dek en çok hoşuma giden parçalar. Fergie ve Cypress Hill'in vokalleri paylaştığı Paradise City coverı ve yine Fergie'nin sesinden Beautiful Dangerous da albümün dikkat çekici parçaları arasında.

Slash'in etrafında topladığı bu kadar kaliteli müzisyeni tek albümde bırakmayacağını umarak ilk albümü dinlemeye devam ediyoruz. Ortalıkta dolaşan haberlere göre de bu hareketin yeni albümlerle devam ettirileceği kuvvetle muhtemel. Projelerin yoğunluğu nedeniyle ilk albümde yer almayı reddeden White Stripes delisi Jack White da ikinci albümde muhtemelen yerini alacaktır. Öyleyse yeni albümü de henüz dumanı tüten bir albümle bekleyeceğiz gibi görünüyor.

0 Yorum: